KONST / Litografier / Färglitografi 9122150
*
nr 912 2150
Max Walter Svanberg
(1912-1994), Sverige
Färglitografi , Max Walter Svanberg (1912-1994), 1950, med dedikation, motivet: 19 x 21
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2014
kl 18:01:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 21:57:19
1
800 kr
14/9 14:41:55
2
1.100 kr
14/9 23:28:09
1
1.000 kr
14/9 23:28:22
1
1.200 kr
15/9 16:41:50
3
1.500 kr
15/9 16:44:25
3
Vinnande bud
15/9 16:45:56
1
1.700 kr
- Tema
15 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Max Walter Svanberg
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Max Walter Svanberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max walter svanberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Max Walter Svanberg
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Max Walter Svanberg
nr 912 2150
Max Walter Svanberg
(1912-1994), Sverige
Färglitografi , Max Walter Svanberg (1912-1994), 1950, med dedikation, motivet: 19 x 21
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/9 21:57:19 | 1 | 800 kr |
14/9 14:41:55 | 2 | 1.100 kr |
14/9 23:28:09 | 1 | 1.000 kr |
14/9 23:28:22 | 1 | 1.200 kr |
15/9 16:41:50 | 3 | 1.500 kr |
15/9 16:44:25 | 3 | Vinnande bud |
15/9 16:45:56 | 1 | 1.700 kr |
- Tema
15 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Max Walter Svanberg
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Max Walter Svanberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max walter svanberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25